Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

EURO 2020/ Ukraina mes 8 më të mirave, triumf emocionues në Glasgow

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ukraina ia ka dalë fitojë ndaj Suedisë 2-1, duke kaluar kështu në 1/8 të Euro 2020 .

Goli i parë erdhi pas 27 minutash lojë, ku Zinchenko mori një pasim interesant nga Yarmolenko dhe dërgoi topin në rrjetë.

Kundërpërgjigja suedeze vjen në limitin e pjesës së parë, me Forsberg. Koha e rregullt mbyllet 1-1, teksa në të 98-tën, Suedia i komplikon gjërat, pas daljes më të kuqe të Danielson.

Atëherë kur pritje vërshëllima e arbitrit, Dovbryk “tund rrjetën”. Kështu, Ukraina do përballet në çerekfinale me Anglinë.

Më shumë

spot_img
spot_img