Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

EURO 2020/ TROFEU shkon në ROMË, Italia “pushton” Londrën dhe fiton Kampionatin Europian

spot_img

Lajme të ngjashëm

Italia është Kampione e Europës, pasi në finale arriti të mposhtë me penallti Anglinë në finale që u luajt në Londër.

Ka qenë një ndeshje e nisur keq nga italianët, pasi Anglia shënoi që në minutën e dytë, por “axurrët” arritën të barazojnë me anë të Bonnucit.

90 minutat e kohës së rregullt dhe 30 minutat e shtesës përfunduan me rezultatin 1-1, ndërsa nga pika e bardhë e penalltisë italianët u treguan më të saktë, duke merituar trofeun pas një kampionati fantastik.

Artikulli paraprakGoogle bën marrëveshje me zyrtarët francezë
Artikulli tjetërMapo
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img