Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

EURO 2020/ Spanja harron të fitojë dhe rrezikon kualifikimin, Polonia i falet Lewandowskit (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Spanja nuk ka arritur të fitojë as në ndeshjen e dytë ndaj Polonisë, duke marrë vetëm 1 pikë në barazimin 1-1.

Alvaro Morata shënoi golin e parë në minutën e 25-të dhe u duk sikur çdo gjë do të ishte e lehtë për iberikët, por e kundërta ndodhi.

Polonia realizoi golin e barazimit në minutën e 54 me anë të kapitenit Lewandowski, i cili fitoi një dyluftim në ajër me Laporte dhe shënoi në portën e mbrojtur nga Unai Simon.

Vetëm 4 minuta pas golit të polakëve Spanja kishte një rast të artë, por Gerard Moreno gaboi nga pika e penalltisë. Asgjë nuk ndryshoi deri në fund të ndeshjes, me spanjën që duhet të fitojë ndeshjen e fundit ndaj Sllovakisë.

Nga ana tjetër, edhe Polonia është e detyruar të marrë 3 pikë ndaj Suedisë për të shpresuar në kualifikimin në turin tjetër.

Më shumë

spot_img
spot_img