Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

EURO 2020/ Përfundojnë pjesët e para, Zvicra i shënon dy gola Turqisë, Italia i falet talentit të Atalantës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet e grupit A në Kampionatin Europian, Itali-Uells dhe Zvicër-Turqi.

Zviceranët kanë shënuar dy herë në pjesën e parë me anë të Seferoviç dhe Shaqirit, ndërsa Turqia ka rrezikuar disa herë, por pa arritur të mposhtë portierin zvicerian Sommer.

Në ndeshjen tjetër, Italisë i ka mjuaftuar një gol i talentit të Atalantës, Pessina, për të mbyllur pjesën e parë në avantazh.

Më shumë

spot_img
spot_img