Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
26 %
2.1kmh
0 %
Mër
2 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

EURO 2020/ Ndeshje e “çmendur” në Hollandë, Anglia dhe Austria e nisin me këmbën e mbarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme janë luajtur 3 ndeshjet e radhën në Kampionatin Europian, ku në fushë kanë zbritur dy nga ekipet favorite, Anglia dhe Hollanda.

Në ndeshjen e luajtur në orën 15:00 në Uembli të Londrës, Anglia ka arritur të fitojë me rezultatin 1-0 ndaj Kroacisë, me golin e shënuar nga Strling.

Në orën 18:00 ka debutuar për herë të parë në një Kampionat Europian Maqedonia e Veriut, por fqinjët tanë nuk kanë arritur të dalin me pikë në ndeshjen e parë, pasi janë mposhtur me rezultatin 3-1 nga austria.

Në mbrëmje është zhvilluar një ndeshje e “çmendur” në Hollandë, ku vendasit kanë arritur të triumfojnë me rezultatin 3-2 ndaj Ukrainës, me të 5 golat që u shënuan në pjesën e dytë.

Më shumë


spot_img

spot_img