Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

EURO 2020/ Mynihu “ngjyroset” blu, Italia madhështore mposht Belgjikën dhe “fluturon drejt gjysmëfinales

spot_img

Lajme të ngjashëm

Italia është gjysmëfinalistja e dytë e Kampionatit Europian, pasi mposhti Belgjikën me rezultatin 2-1 në ndeshjen që u luajt në Mynih të Gjermanisë.

Një sfidë pothuajse e dominuar nga italianët, që shënuan 2 herë me anë të Barella dhe Insigne, ndërsa belgët do të ngushtonin rezultatin me penalltinë e Lukakut.

Të 3 golat u shënuan në pjesën e parë, ndërkohë që në të dytën Italia arriti të ruante rezultatin dhe të kualifikohej në gjysmëfinale, ku do të përballet me spanjën, ndeshje e cila do të luhet të martën në Uembli të Londrës.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img