Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

EURO 2020/ Mjafton “perla” e Hazard, Belgjika nxjerr jashtë Portugalinë e Ronaldos dhe sfidon Italinë në çerekfinale

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Belgjika arrin të fitojë minimalisht me rezultatin 1-0 ndaj Portugalisë dhe kalon në çerekfinale, ku do të përballet me Italinë.

Ka mjaftuar një supergol i shënuar nga Thorgan Hazard në pjesën e parë për të vendosur sfidën. Sulmuesi i Dortmund gjuajti saktë nga jashtë zone dhe e ndali topin në rrjetë.

Portugalia tentoi disa herë në pjesën e dytë për të barazuar ndeshjen, por mbrojtja belge së bashku me portierin Courtois ishte në lartësinë e duhur për të mos pësuar gol. Belgjika eleminon kështu kampionët në fuqi të Europës, teksa konfirmohen si një nga ekipet favorite për të ngritur trofeun.

Më shumë

spot_img
spot_img