Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

EURO 2020/ Kompletohen çiftet gjysmëfinaliste, Anglia “shkatërron” Ukrainën dhe “fluturon” drejt Uemblit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Anglia është gjysmëfinalisja e katërt e Kampionatit Europian, pasi arriti të mposhte lehtësisht me rezultatin 4-0 Ukrainën.

Ndeshja u dominua nga anglezët, të cilët e gjenë rrugën e rrjetës shumë shpejt me anë të kapitenit Kane, i cili shënoi në minutën e 4-t. Me fillimin e pjesës së dytë do të dyfishonte mbrojtësi Maguire, ndërsa Kane sërish dhe Henderson do të plotësonin tabelën e shënuesve.

Tashmë në gjysmëfinalen e Uemblit që do të luhet të mërkurën Anglia do të përballet me Danimarkën, ndërkohë që gjysmëfinalja tjetër është mes Italisë dhe Spanjës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img