Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

EURO 2020/ Italisë i mjafton 1 gol për ta mbyllur e para në grup, kualifikohet edhe Uellsi, Shaqiri mban Zvicrën me shpresë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Italisë i ka mjaftuar vetëm një gol për të marrë fitoren ndaj Uellsit dhe për ta mbyllur grupin A me pikë të plota. Ka qenë Pessina ai që ka shënuar golin e fitores, ndërkohë që edhe Uellsi është kualifikuar për në raundin tjetër, pasi u rendit në vendin e dytë në grup.

Në sfidën tjetër, Zvicra ka arritur të marrë një fitore të madhe me rezultatin 3-1 ndaj Turqisë, ku dy gola u shënuan nga Xherdan Shaqiri.

Zvicra e mbylli grupin në vendin e tretë, por sërish ka mundësi që të kualifikohet në raundin tjetër si një nga vendet e treta më të mira.


spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img