Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
54 %
2.6kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
E martë, 27 Korrik, 2021

EURO 2020/ Humbje “e ëmbël” për Çekinë, Kroacia “gjunjëzon” Skocinë dhe vazhdon rrugëtimin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Anglia ka mposhtur Çekinë me rezultatin 0-1 në ndeshjen e tretë në grupin D, duke marrë vendin e parë në këtë grup.

Ka mjaftuar goli i Sterling në minutën e 12 që anglezët të merrnin 3 pikë, ndërkohë që për Çekinë kjo ishte një humbje e “ëmbël”, pasi arriti të kualifikohej në raundin tjetër si një nga vendet e treta më të mira.

Në ndeshjen tjetër mes Kroacisë dhe Skocisë, kanë qenë ballkanasit ata që kanë triumfuar me rezultatin 3-1, duke marrë vendin e dytë në grup, që i çon ata në raundin tjetër.

Goli i Anglisë:

Golat e ndeshjes Kroaci – Skoci:

Më shumë

spot_img
spot_img