Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
7.2kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

EURO 2020/ Hollanda jashtë Europianit, surpriza që mban emrin “Çeki” ndeshet në çerekfinale me Danimarkën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shumë pak e kishin menduar, por Hollanda është jashtë Europianit që në ndeshjen e 1/8. Republika Çeke ka arritur të fitojë me rezultatin 0-2 dhe të kualifikohet më tej, ku në çerekfinale i pret Danimarka.

Ka qenë një ndeshje e nisur mirë për hollandezët, por një rast i artë i humbur nga Malen dhe kartoni i kuq i De Ligt i kanë penalizuar “tulipanët”.

Çekët kaluan në avantazh në minutën e 68-të me mesfushorin Holes, i cili goditi saktë me kokë, ndërsa 12 minuta më vonë do të ishte Schick që do të realizonte golin e dytë të ndeshjes dhe të katërtin personal në Europian.

Tashmë çekët do të vazhdojnë ëndrrën e tyre, ndërsa Hollanda duhet të përgatitet mirë për vitin e ardhshëm, ku i pret Kampionati Botëror.

Më shumë

spot_img
spot_img