Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

EURO 2020/ Gjermania e pamëshirshme ndaj kampionëve në fuqi, Portugalisë nuk i mjafton Ronaldo (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjermania është treguar e pamëshirshme ndaj kampionëve në fuqi të Portugalisë, pasi ka fituar me rezultatin 4-2, në një ndeshje ku nuk e ka diskutuar fitoren që nga minuta e parë.

Edhe pse ishin portugezët që kauan fillimisht në avantazh me Cristiano Ronaldon, gjermanët shënuan 4 herë brenda 25 minutash, dy herë në pjesën e parë dhe dy herë në pjesën e dytë.

Portugalia ngushtoi diferencën me Diogo Jota në minutën e 67-të pas një asisti nga ronaldo, por ky do të ishte edhe goli i fundit i ndeshjes. Tashmë Portugalia ka një ndeshje të vështirë përballë Francës, ndërsa Gjermania do të ndeshet me Hungarinë.

Më shumë

spot_img
spot_img