Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
2.6kmh
75 %
Mar
17 °
Mër
25 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
22 °
E martë, 27 Shtator, 2022

EURO 2020/ Franca tregon pse është Kampione e Botës, fiton “finalen” e parakohshme me Gjermaninë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Franca ka fituar me rezultatin minimal 1-0 ndeshjen kundër Gjermanisë, e vlefshme për grupin F të Kampionatit Europian, duke treguar edhe njëherë tjetër se ësht ekipi më i mirë në botë.

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Hummels në portën e tij, në një devijim të pafat pas topit të futur në qendër të zonës nga Lucas Hernandez.

Gjatë ndeshjes Franca arriti të shënojë edhe dy herë të tjera me Mbappe dhe Benzema, por që u anulluan për shkaks e sihin në pozicion jahstë loje. Tashmë situata bëhet e vështirë për Gjermaninë, që i duhet të fitojë ndeshjen e radhës me Portugalinë.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img