Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

EURO 2020/ Fitore me “zemër”, Italia mposht Austrinë në shtesa dhe kualifikohet në çekerfinale

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Italia ka arritur të marrë një fitore heroike në shtesë ndaj Austrisë, duke siguruar biletën për në çerekfinale, ku do të ndeshet me fituesen e çiftit Belgjikë – Portugali.

Në letër dukej një ndeshje e lehtë për italianët, por austriakët u treguan “kockë e fortë” dhe arritën që 90 minutat t’i mbyllnin në barazim 0-0.

Por në minutat 95 dhe 105 të shtesës së parë italianët do të shënonin dy herë me Chiesa-n dhe Pessina. Austriakët do të shkurtonin diferencën në minutën e 114 me Kalajdzic, por vetëm kaq, pasi në fund ndeshja do të mbyllej me fitoren e italianëve.

Më shumë

spot_img
spot_img