Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
2.6kmh
75 %
Mar
17 °
Mër
25 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
22 °
E martë, 27 Shtator, 2022

EURO 2020/ Dramë në grupin B, Belgjika e mbyll me pikë të plota, Danimarka “shkatërron” Rusinë dhe kualifikohet (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e treta në grupin B, të vlefshme për Kampionatin Europian, ku Belgjika e ka mbyllur me pikë të plota, pasi mposhti mbrëmjen e sotme edh efinlandën me rezultatin 0-2.

Dy gola të shpejtë në minutat 74 dhe 81 i dhanë triumfin belgëve, ndërkohë që Finlanda e mbyll në vendin e tretë, por golavarazi i jep pak shpresë për kualifikim.

Kualifikohet edhe Danimarka si e dyta në grup, pasi shkatërroi me rezultatin 1-4 Rusinë. Edhe pse dukej e pamundur, danezët arritën që falë fitores së thellë dhe humbjes së Finlandës të kalojnë në turin tjetër, ku përballë do të kenë Uellsin.

Golat e Belgjikës:

Golat e ndeshjes Rusi – Danimarkë:

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img