Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

EURO 2020/ Danimarka shkatërron Uellsin dhe “fluturon” drejt çerekfinaleve (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Danimarka ka fituar me rezultatin e thellë 4-0 ndaj Uellsit dhe ka siguruar biletën për në çerekfinale, ku do të ndeshet me fituesin e çiftit Hollandë – Çeki pas 7 ditësh.

Danezët nuk e vunë aspak në dyshim fitoren, pasi shënuan në pjesën e parë me Dolberg, ndërsa ishte po i njëjti lojtar që dyfishoi rezultatin me fillimin e pjesës së dytë. Në minutat e fundit Maehle dhe Braithwaite siguruan fitoren e danezëve, ndërkohë që për Uellsin aventura përfundon këtu.

Në orën 21:00 do të luhet sfida tjetër e vlefshme për 1/8, ku Italia favorite do të përballet me Austrinë në stadimin “Wembley” në Angli.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img