Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

Euro 2020: Bota “mban frymën” në Wembley, luhet sot finalja Itali – Angli

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot në 21:00 pas një muaji aktivitet, Europiani 2020 do zhvillojë sfidën finale në Londër. Në mitikun Wembley, Italia dhe Anglia do diskutojnë finalen e eventit që pritet të “gozhdojë” para ekranit miliona tiofozë nga bota mbarë.

Azzurrët kërkojnë një trofe pas shumë finaleve të humbura, teksa Anglia nuk e fiton Europianin qysh prej 1966. “I’ts coming home”, kjo është shprehja më e përdorur sot në ishull, me anglezët që kanë besim te djemtë e Southgate.

albsig

Nga ana tjetër, Mancini ka mrekulluar me lojën që ka injektuar te Italia, teksa kërkohet kthimi i trofeut në Romë. Në një sfidë që pritet të ketë spektakël dhe raste, drejtësinë do e vendosë hollandezi Bjorn Kuipers.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img