Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
0.5kmh
20 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

EURO 2020/ Anglia i shënon 2 gola dhe “shtron rrugën” e finales, Gjermania largohet nga Europiani, Low e mbyll me humbje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Anglia ka mposhtur 2-0 Gjermaninë në fazën e 1/8 të Europianit. Në Wembley, anglezët kanë marrë një biletë për në çerekfinale, duke bërë që stadiumi në Londër të shpërthejë në festë.

 Dy gola në pjesën e dytë nga Sterling dhe Kane kanë vendosur gjithçka. Gjermania largohet nga kompeticioni me humbje, teksa kjo ishte sfida e fundit e Low në drejtimin e Panzzerave.

albsig

Tanimë Anglia e ka rrugën “shtruar” për në finale, ndërsa pret fituesin e sfidës së mbrëmjes së sotme Suedi – Ukrainë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img