Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

Ethet e momenteve të fundit, Basha merr mbështetjen e Diasporës për zgjedhjet e 25 Prillit: Shpresa për ndryshim është ndezur si asnjëherë më parë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në prag të zgjedhjeve kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet optimist për zgjedhjet e 25 Prillit.

Basha thotë se shpresa për ndryshim është ndezur si asnjëherë më parë tek gjithë diaspora shqiptare.

albsig

Gjithashtu kreu I PD-së shpreh mirënjohje për mbështetjen e komunitetit shqiptaro amerikan në Shtetet e Bashkuara, të cilët kanë deklaruar se ka ardhur koha që kryeministri Edi Rama të përcillet për në opzozitë dhe se Partia Demokratike është alternativa shpresëdhënëse për Shqipërinë.

Postimi I plotë:

Katër ditë para zgjedhjeve, kreu i PD, Lulzim Basha shprehet shumë optimist për zgjedhjet e 25 prillit.

Basha thotë se shpresa për ndryshim është ndezur si asnjëherë më parë tek gjithë diaspora shqiptare. Ai shpreh mirënjohje për mbështetjen e komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara.

Shpresa për ndryshim është ndezur si asnjëherë më parë tek gjithë diaspora shqiptare si një ogur i mirë për të ardhmen tonë. Gjithkush që e ka të shtrenjtë Shqipërinë kërkon ndryshim, mundësi të reja që shqiptarët ta bëjnë realitet edhe ëndrrën e Shqipërisë si gjithë Europa. Ju jam mirënjohës për mbështetjen dhe kontributin e jashtëzakonshëm komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara. Shqipëria fiton!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img