Ethe zgjedhore në Sarandë: Zgjedhje në ASAMBLENË e PS, votohet për KRYETARIN E RI (Ja EMRAT në garë)

Publikuar tek: politike, më 12:08 17-02-2018 Ethe zgjedhore në Sarandë: Zgjedhje në ASAMBLENË e PS, votohet për KRYETARIN E RI (Ja EMRAT në garë) Jonida Avduli, kryetarja aktuale

Ethe zgjedhore në Sarandë, shkruan newsbomb.al.

Hapet gara për zgjedhjet e Asamblesë së Partisë Socialiste për të zgjedhur kryetarin e ri të kësaj partie. Jonida Avduli e cila ka mbajtur deri tani postin e kryetares është emëruar drejtoreshë Hipoteke në Sarandë e për rrjedhojë ka lindur nevoja e zgjedhjes së kryetarit të ri.

Sakaq, newsbomb.al, zbulon 7 emrat e përfshirë në garë. Ata janë; Krenar Islamaj, biznesmen i njohur në qytet (drejtues i grupit Islamaj, pronar i disko Mango, i disa karburantet etj ). Gjithashtu në garë për të marrë kreun e PS Sarandë është Leonidha Cavo, drejtor i Shërbimeve Sociale në Bashki, i cili përfaqëson një model të intelektualëve në Sarandë.

Kandidati i tretë është Ardi Kola, ish-sportist i qytetit, një i ri me vizion. Gjithashtu pjesë e listës së kandidatëve për kreun e PS janë,  Genta Mara, Nikolica Qofiri, Eleron Gjoni, ish-drejtor në doganë e Mariel Murati, drejtor i ALUIZNI-t Sarandë.

Mbetet për t’u parë se kë do votojnë socialistët./ newsbomb.al

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013297080993652
array(1) { ["section"]=> string(103) "ethe-zgjedhore-ne-sarande-zgjedhje-ne-asamblene-e-ps-votohet-per-kryetarin-e-ri-ja-emrat-ne-gare-110546" }