Eskorta e ambasadores vret një djalosh në Kamerun

Publikuar tek: bota, më 14:56 19-04-2016 Eskorta e ambasadores vret një djalosh në Kamerun

Eskorta e ambasadores amerikane në OKB u përfshi në një tragjedi gjatë vizitës në Kamerun. Sipas raportimeve, një xhip i blinduar i ambasadores Samantha Power goditi aksidentalisht një djalë në rrugë duke e lënë të vdekur.

Sipas Associated Press, aksidenti ndodhi në afërsi të qytetit të vogël Mokolo që ndodhet në veri të Kamerunit, aty ku Samantha Power, ndihmësit e saj dhe gazetarët shoqërues ishin nisur për tu takuar me refugjatët  e shpërngulur nga sulmet në Afrikën Perëndimore.

Pas marrjes së lajmit, Power tha se ndjehej e pikëlluar dhe se kishte shkuar të takonte familjarët e të riut për ti shprehur ngushëllimet e për ti ofruar ndihmë.

sa.jpg

sa1.jpg

sa2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fotot drithëruese. Me to ‘’New York Times’’ fitoi Pulitzer-in
Sot e marta e New York-ut, Clinton dhe Trump favoritë »
Article Logic
Execution time: 0.004831075668335
array(1) { ["section"]=> string(55) "eskorta-e-ambasadores-vret-nje-djalosh-ne-kamerun-38079" }