Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Është URGJENTE! Mjekja Vali Lila në intubim, kërkohet plazmë me antikorpe për t’i shpëtuar jetën, grupi gjakut 0+ (Si të kontaktoni)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

52c0e5964bb3b25a6954a0421b5ed7c4

Sot një lajm i trishtë erdhi nga një spital i Stambollit, ku mjeku i nderuar Gerond Husi ishte shtruar pas infektimit me Covid, dhe nuk mundi të mbijetojë.

Ndërkohë një tjetër mjeke është në kushte të vështira për jetën ndaj kërkohet ndihmë për ta mbajtur gjallë. Në rrjete sociale po bëhen thirrje për të, pasi i nevojitet plazmë gjaku me antikorpe, ndërsa grupi i gjakut duhet të jetë zero pozitiv (0+).

Kushdo që dëshiron të suportojë familjen në këtë luftë të tmerrshme duke dhuruar gjak për plazmoforezën të kontaktojë me personin që quhet Xheni Lile ose në numrin e telefonit 0689083694.

Njoftimin për këtë rast e bëri dhe mikja e saj Nevi Kelmendi e cila kërkon që të kontribuojë çdokush që ka mundësi. 

“Pershendetje Miq te mi dhe te Gerond Husi dhe Matilda Kelmendi Se pari ju falenderoj pa mase nga zemra per cdo fjale te ngrohte dhe cdo lutje. Per momentin fatkeqesisht skam asnje lajm per te dhene per Gerin por kam informacion qe mjekes Dr. Vali Lila (mike e dashur e jona) e cila po ben te njejten lufte ka nevoje per dhurues plazme nga persona qe jane me antikorpe covid19. Gupi i gjakut 0+ Nr. Kontakti: 0689083694 Kushdo qe deshiron te suportoje familjen ne kete lufte te tmerrshme duke dhuruar gjak per plazmoforezen te kontaktoje me Xheni Lile Ju falenderoje pa mase”, shkruan ajo. 

Më shumë

spot_img
spot_img