Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

“Është një ditë historike”, Basha u bën thirrje qytetarëve: Dilni e votoni, është koha juaj!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka votuar pak kohë më përpara në njësinë numër 8 në lagjen e tij.

Më pas, Basha ka bërë një postim në rrjetet sociale ku shkruan se sot është një ditë historike dhe fillimi i një epoke të re për Shqipërinë.

Kreu i PD-së u ka bërë thirrje qytetarëve  që të dalin dhe të votojnë pasi sot është dita e Shqipërisë.

Postimi i plotë:

Sot është një ditë e mrekullueshme për vendin tonë. Është një ditë historike. Sot të gjithë kemi fuqinë e votës në duar – për vendin tonë, kombin tonë, fëmijët tanë, të ardhmen tonë. Ky është fillimi i një epoke të re për Shqipërinë.

Dilni dhe votoni – është koha juaj!  Çdo grua, burrë, çdo familje – dilni dhe votoni. Mos rrini në shtëpi – sot është dita juaj. Është dita e demokracisë. Është dita e Shqipërisë. Është dita e fëmijëve tanë. Dilni dhe votoni!

Sipas KQZ, deri në orën 9.00 të mëngjesit kanë votuar 7.23 përqind e qytetarëve me të drejtë vote në të gjithë Shqipërinë, raporton newsbomb.al.

Raportuar nga 1090 qendra nga 5199 në total KQZ shprehet se kanë votuar 54389 zgjedhës nga 752058 zgjedhës në listën e Qendrave të Votimit të raportuara. Tirana mban sërish vendin e parë në votime me mbi 8 përqind të votuesve që kanë hedhur votën në kutitë e votimit deri në orën 9.00.

Më shumë
spot_img
spot_img