Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
3.6kmh
75 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
12 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Është më lirë se kësti i kredisë, çifti vendos të jetojë përgjithmonë në anijen turistike

Lajme të ngjashëm

Angelyn dhe Richard Burk, një cift nga Uashingtoni, kanë vendosur të jetojnë përgjithomë në një kroçierë, duke lënë pas gjithcka, dhe duke nisur një jetë të re.

Jeta e tyre në det ka nisur në maj të vitit 2021. Sipas tyre është më pak e kushtueshme të jetosh në një anije turistike sesa të paguash një këst kredie.

“Ne adhurojmë të udhëtojmë, dhe gjithmonë kemi kërkuar një zgjidhje për të udhëtuar në mënyrë të vazhdueshme dhe të pakushtueshme”, tha çifti.

Si Angelyn ashtu edhe bashkëshorti i saj ishin në të 50-at e tyre kur vendosën te ndryshonin mënyrën e jetesës. Dashuria e tyre për udhëtimet ishte e hershme dhe ata kështu gjetën menyrën më të thjeshtë të udhëtojnë pa shpenzuar më shumë.

“Plani ynë original ishte të qëndronim nga një muaj në cdo vend që ne do të vizitonim dhe të kthehshim në shtëpi kur të ishim të vjetër”, thonë ata mes të tjerash.

Çifti ka treguar për mediat se jetesa në kroçierë është më e lirë se jetesa që bënin në shtëpinë e tyre, madje ata kanë vendosur të mos e paguajnë me kredinë e shtëpisë pasi tashmë do të të jetojnë përgjithmonë aty.

Më shumë