Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

“Është koha për udhëheqjen e popullit”, Meta thirrje për ndryshimin e qeverisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, ka shpërndarë fjalën e ish-presidentit amerikan Ronald Regan dhe thotë se tashmë në Shqipëri ka ardhur koha për udhëheqjen e popullit dhe largimin e qeverisë.

“We the People”, fjalimi i jashtëzakonshëm i Presidentit Ronald Regan tregon shumë qartë rrugëzgjidhjen edhe për situatën e rëndë në të cilën ndodhet sot vendi ynë.

Është koha për udhëheqjen, vendimmarrjen dhe qeverisjen e popullit dhe kjo do të ndodhë vetëm nëpërmjet ushtrimit të së drejtës kushtetuese për Referendum.

Është populli ai që i tregon i Qeverisë çfarë duhet të bëjë dhe çfarë i lejohet të bëjë dhe se asnjë Qeveri arrogante, e korruptuar dhe e papërgjegjshme nuk mund t’i shpëtojë llogaridhënies”, shkruan Ilir Meta.

 

Më shumë
spot_img


spot_img