'Është koha për kompromis', Soreca apel Qeverisë dhe Opozitës: Takohuni në mes të urës

Publikuar tek: aktualitet, më 10:49 08-04-2019 'Është koha për kompromis', Soreca apel Qeverisë dhe Opozitës: Takohuni në mes të urës

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca ka qenë i pranishëm në aktivitetin e përurimit të sistemit të deklarimit të pasurive.

Soreca ka përsëritur sot thirrjen për kompromis mes opozitës dhe qeverisë.

'Tani është koha për kompromis, kompromis do të thotë që Qeveria dhe opozita takohen në mesin e urës', u shpreh Soreca.

Gjatë fjalës së tij, Soreca ka vlerësuar luftën kundër korrupsionit të bërë në Shqipëri, duke theksuar se është një faktor kyç për zhvillimin ekonomik dhe për rrugën e  Shqipqrisë drejt BE-së.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tensione tek Bregu i Lumit, banorët rrëmbejnë lopatat kundër fadromave  
'Jemi shumica', zbulohen porositë e Bashës për protestën e 13 prillit »
Article Logic
Execution time: 0.01304292678833
array(1) { ["section"]=> string(89) "eshte-koha-per-kompromis-soreca-apel-qeverise-dhe-opozites-takohuni-ne-mes-te-ures-159598" }