Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

“Është fat që po takohemi”, Rama injoron qytetarin: Lëre more atë po vazhdo aty…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Rama gjatë një bashkëbisedimi me qytetarët e Gjirokastrës është irrituar për shkak të pyetjeve të shumta, ndërkohë që ka zgjedhur të injorojë njërin prej tyre.

Qytetari u prezantua si nga Golemi, ndërkohë që përpara se të ankohej që fshati nuk ka rrugë, u shpreh se ndihej me fat që po takohej me kryeministrin.

Ky i fundit ia ka ndërprerë fjalën në mes, duke i thënë se nuk është ndonjë fat i madh, por e ka këshilluar të vazhdojë me pyetjen.

Qytetari: Është fat për mua që të përballem me ju, se së bashku jemi takuar edhe njëherë në opozitë.

Rama: Lërë se nuk është ndonjë fat i madh po vazhdo aty me pyetjen.

Qytetari: Ajo është një zonë që është shumë problematike. Ne jemi një fshat që më fal për shprehjen nga 7 ne kemi 8. Ne nuk duam bukë…

Kam dhe diçka tjetër, atje ka plasur vaksina që më fal që po ta them po duhet ta gjejmë me mik. Është e tmerrshme që shpërndahet me mik kur është e rrezikshme.

Rama: Ja të thotë Dhimo.

Qytetari: Z. Kryeministër atë rrugën….

Rama: Do ta bëjmë është e sigurtë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img