Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
61 %
1.5kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
32 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

“Është e sigurt dhe efektive”, Boris Johnson do të vaksinohet me AstraZeneca

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

62eae4b18ec14ee89523329434341d82

Kryeministri britanik Boris Johnson do të marrë vaksinën AstraZenka kundër Covid-19, për të treguar qytetarëve se ajo është e sigurt.

“Vaksina e Oxfordit është e sigurt dhe ajo e Pfizer është e sigurt. Gjëja që nuk është e sigurt është luftimi i Covid,” tha ai.

Ai kujtoi po ashtu se të dhënat e fundit konfirmojnë një efikasitet prej 60% të një doze të vetme AstraZeneca kundër infektimit, 80% kundër shtrimit në spital dhe 85% kundër rrezikut të vdekjes.

Kujtojmë që disa vende evropiane do të rifillojnë përdorimin e AstraZeneca pasi Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) konfirmoi se ishte i sigurt dhe efektive.

Më shumë

spot_img
spot_img