Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
28 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

“Është e pamoralshme”, analisti: Nëse Basha dhe Berisha ribashkohen, PD humbet më keq në zgjedhjet e 6 Marsit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti Ergys Mërtiri tha mbrëmjen e sotme se nëse Lulzim Basha bashkëpunon me Sali Berishën, Partia Demokratike do të humbasë më shumë në zgjedhjet e pjesshme që do të mbahen në 6 Mars.

Sipas tij Berisha nuk ka asnjë interes të garojë me kryeministrin Edi Rama dhe Partinë Socialiste që është në pushtet.

“Këtu as nuk ka ndonjë interes që të fitohet Rama. Berisha nuk po futet për të mundur Ramën. Në kushtet ku është PD-ja, vështirë se mund ta mundin. Madje mendoj se është më e pamoralshme të bëhen bashkë, do humbin akoma më shumë. Çfarë nuk kanë nxjerrë nga goja për njëri-tjetrin“, tha Mërtiri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img