Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
51 %
3.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Erzen Breçani tregon se si mund të parandalohej krimi ku vjehrri vrau ish-dhëndrin në lokal: Ai e dinte që Dhurata kishte…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Erzen Breçani ka bërë një rrëfim ndryshe, në një spekter tjetër të ngjarjes së rëndë që ndodhi në lokalin pak metra larg gjykatës së Tiranës.

Mexhit Picari vrau ish-dhëndrin e tij Kudret Saliaj dhe plagosi avokatin, ish-prokurorin Adriatik Cama.

Breçani tha sot në “Open” se avokati i çështjes Adriatik Cama ishte në dijeni të thyerjes së masës së sigurisë “arrest shtëpie” nga ana e Dhurata Saliajt, ndaj në ato momente duhet të merrte në telefon policinë, kështu ngjarja mund të parandalohej.  

Erzen Breçani: Ka diçka. Duhet të them që gruaja ishte në “arrest shtëpie” dhe dihet që atë ditë e theu këtë vendim gjykate. Avokati që u plagos, ish-prokurori Adriatik Cama e dinte, i di ligjet, e dinte që gruaja, Dhurata Saliaj kishte thyrë arrestin e shtëpisë, duhet të njoftonte policinë. Qytetari, po në këtë rast avokati ka neglizhuar njoftimin e policisë dhe është plagosur. Ai e di kur thyhet arresti i shtëpisë dhe duhet të njoftonte policinë. Nëse njoftonte policinë do ishte parandaluar ngjarja tragjike. Se e kanë kapur kamerat që ajo ia ka dhënë çantën ku ishte pistoleta babait të saj dhe ky i fundit e ka vrarë ish-dhëndrin.

Eni Vasili: Në këtë rast, nuk e di për raste të tjera, por në këtë rast nuk besoj se ka qenë gruaja që ka dhunuar burrin.

Erzen Breçani: Kam pasur shumë herë raste që është dhunuar burri nga bashkëshortja. Këtu duke iu referuar urdhër-mbrojtjes dhe arrestit të shtëpisë për gruan, tregon që ajo ishte dhunuesja.

Elton Qyno: Fëmijët kanë deklaruar kundër nënës dhe jo kundër babait të tyre. Mexhit Picari e ka agravuar situatën duke vijuar me kërcënime. Vëllai i Dhurata Picarit, djali i Mexhitit është në burg për abuzim seksual me të mitur. Me këtë familje që ka tre anëtarë në burg nuk di nga t’ja nisësh e nga t’ia bitisësh. Nuk është rasti i parë që Dhunata e ka dhunuar burrin. Një shpullë apo dhe një shkelm i vetëm

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img