Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ervin Salianji i bindur: Zero mundësi për koalicion PS-PD, nuk ka qeveri të gjerë me Edi Ramën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Demokrati Ervin Salianji i bindur thotë se nuk do të ketë një qeveri me bazë të gjerë mes PS dhe PD. Sipas tij, kjo është një zhurmë që e ushqen Edi Rama.

Në emisionin Tempora, Salianji është shprehur se “ka zero mundësi” që të ketë një marrëveshje mes dy forcave më të mëdha politike të vednit, për bashkëpunim në qeverinë e re.

“Një marrëveshje mes PD-së dhe PS-së ka zero mundësi. Negociata me BE-në hapen në bazë të kritereve të matshme, jo se biem dakord ne. Se kështu do të ishin hapur dyer, uleshim ne aty dhe vazhdonin ato.

Në fakt duhen institucione dhe ndëshkueshmëri të krimit. Ne nuk kemi zgjedhje të lira dhe të ndershme, por farsa politike. Nuk ka qeveri të gjerë dhe me Edi Ramën”, është shprehur Ervin Salianji, kandidat firtues i PD në zgjedhjet e 25 prillit.

Kujtojmë se, pas publikimit të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit, kryeministri Edi Rama duek qenë se fitoi shumicën dhe siguroi i vetëm 74 mandate, i shtriu dorën e bashkëpunimit Partisë Demokratike, duke thënë se ishte gati për një marrëveshje “pa kufij”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img