Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ervin Bushati: Kemi menaxhuar shumë mirë tërmetin dhe pandeminë, falë kësaj qeverie rënia ekonomike është më e ulët se Italia (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e07f16d91413cf89df521d361a05ed35

Deputeti socialist Ervin Bushati është shprehur se qeveria i ka menaxhuar shumë mirë situatat me tërmetin dhe pandeminë.

Ai u shpreh në emisionin “Bardh a Zi” se në Shqipëri rënia ekonomik eështë nga më të menaxhuarat në Europë, duke shtuar se kemi rënien ekonomike më të vogël edhe se Italia.

“Ajo që ëhstë bërë, në Shqipëri rënia ekonomik eështë nga më të menaxhuarat në Europë. Në Europë ka patur edhe rënie 12%, edhe 15%. Ne, falë edhe kësaj qeverie, se nuk është se kemi ndonjë AND më të mirë se anglezët, se francezët, se spanjollët. Falë edhe kësaj qeverie, në 9 të shara, po 1 gjë do ia themi kësaj qeverie. E ka menaxhuar mirë në mendimin tim, edhe tërmetin, edhe pandeminë. Se ne kishim tërmetin dhe pandeminë dhe kemi rënien ekonomike më të vogël se Italia dhe kështu shikohet puna e qeverisë”, tha Bushati.

VIdeo nga Abc News:

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img