Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ermonela Jaho pjesë e Akademisë së Shkencave, kandidatja e PD e vlerëson: Shqipëria duhet të nderohet me ju, Ambasadorja jonë në botë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sopranoja e njohur shqiptare, Ermonela Jaho është pranuar si anëtare e jashtme e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë. Përmes një eventi, Akademia pranoi 17 anëtarë të rinj si akademikë të jashtëm, dhe mes tyre ka qenë dhe Jaho.

Edith Harxhi, kandidatja për kryetare e PD, vlerëson sopranon e njohur për këtë arritje. “Shqipëria dhe Akademia e Shkencave duhet të nderohen me ju, Zonja Ambasadore e Kulturës Shqiptare në botë”, shkruan Harxhi.

Ka qenë vetë sopranoja Ermonela Jaho ajo që ka ndarë dje lajmin për pranimin e saj si anëtare e jashtme e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë. “E prekur pa mase dhe e perkulur per nderin e madh te pranimit si anetare e jashtme e Akademise se Shkencave te Shqiperise”, shkroi ajo në Twitter.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img