Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ermal Meta shkëlqen në Sanremo, kënga “Un millione di cose da dirti”, kryeson listën nga votat e publikut italian

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

86487cb3642a3761c0d6b2509f3da068

Këngëtari me origjinë shqiptare Ermal Meta është ngjitur sërish në Festivalin e këngës në Sanremos në Itali.

Edhe këtë vit, këngëetari shkëlqeu me këngën “Un millione di cose da dirti”, duke marrë shumë pëlqime nga publiku italian dhe fansat e shumtë të tij. Ermal Meta është pretendent për të fituar çmimin e Sanremos.

“Pa emër unë, pa emër ti. Dhe flasim derisa të mos na duhet më një emër. Pa nxitim unë, pa nxitim ti. Butësisht prekim njëri-tjetrin për t’u kuptuar më shumë”, janë vargjet e këngës së Ermalit në “Un millione di cose da dirti”, ku është cilësuar si një nga tekstet më poetike në “Sanremo”.

Sipas klasifikimit, bazuar në votat e publikut, këngëtari kryeson listën për 26 artistët. Ermal Meta ka rrëfyer për mediet italiane, se këtë këngë e posedonte prej 3 vitesh, por sipas tij, kishte pritur momentin e duhur për ta prezantuar në Sanremo.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img