Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ermal Mamaqi thyen rregullat e Covid-19, reagon kryeministri Rama: E kam mik, por…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2ee8c4276443dc54ac2ffbecb8cbdd8f

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas atyre pamjeve që dolën nga seminari i zhvilluar prej aktorit të njohur të humorit, Ermal Mamaqi. 

Kundrejt çdo rregulli anti-Covid, aktori realizoi një seminar, ku numri i personave në sallë ishte tepër i madh dhe për më tepër nuk respektohej distancimi fizik, apo dhe mbajtja e maskës.

Rama pranoi se pavarësisht se e ka mik, Ermal Mamaqi është gjobitur, pasi ka treguar indiferencë dhe shkujdesje.

“Kam shumë respekt për Ermal Mamaqin, por nuk mund ta toleroj që të jap atë shembull. Mori gjobën siç e meritonte. E kam mik, por nuk mundet. Kjo është edhe indiferencë edhe shkujdesje, edhe harresë por janë të pafajshme këto. Nëse do kemi shtrëngim masash do të kemi rëndesë të këtyre masave,” tha Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img