Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Ermal Mamaqi ironizon shqiptarët

Lajme të ngjashëm

Aktori i humorit Ermal Mamaqi, ndodhet në Athinë dhe ka ndaluar të pozojë në një nga rrugët ku pemët duken të mbushura plot me mandarina.

Ai nuk nguron të ironizojë shqiptarët nëpërmjet mbishkrimit me të cilin ka shoqëruar foton.

”Një lagje e Athinës. Më bëri përshtypje se rrugët ishin me pemë të mbushura plot me mandarina…

Sa mendoni se do rezistonin këto pemë plot në Tiranë?”-shkruan Ermali.

C’ka dashur të thotë aktori? Mos ndoshta kur bën këtë pyetje ka parasysh kulturën tonë në krahasim me atë greke?!

Ne nuk e dimë sesa do mund të rezistonin këto mandarina në pemë por dimë se mandarina është një agrume për t’u ngrënë.


Më shumë