Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Erl Murati: Basha nuk ka luksin të vendosë kundër Berishës, ai mund të ikë vet si Fatos Nano

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fe868c62c1fd9e59b9f49f2122140f96

Gazetari Erl Murati thotë se Lulzim Basha, pavarësisht se është kryetar i PD, nuk ka luksin të vendosë kundër ish-kryeministrit Berisha.

Në emisionin “Real Story”, Murati tha se Berisha ka peshën e vet në parti dhe nëse vendos të largohet, ai do të ikë si ish-kryeministri Fatos Nano.

“Nuk besoj se Lulzim Basha ka luksin të vendosë kundër Berishës. Ashtu sikundër Nano mori vendim për të ikur, edhe Berisha e vendos vetë nëse do të ikë. Unë nuk mendoj se ikja e Sali Berishës, do të bënte mirë për PD-në. Kryetar i PD është Basha, por Berisha ka peshën e vet.

Basha është lider i ri për shembll edhe Veliaj. Ne jemi një vend që kemi  kryetar parlamenti Gramoz Ruçin. Unë mendoj se Rama e ka përmbushur misionin e tij dhe Veliajt i takon e ardhmja e PS-së”, u shpreh gazetari.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img