Erl Murati: Basha nuk ka luksin të vendosë kundër Berishës, ai mund të ikë vet si Fatos Nano

Publikuar tek: aktualitet, më 06:56 22-09-2020 Erl Murati: Basha nuk ka luksin të vendosë kundër Berishës, ai mund të ikë vet si Fatos Nano Gazetari Erl Murati

Gazetari Erl Murati thotë se Lulzim Basha, pavarësisht se është kryetar i PD, nuk ka luksin të vendosë kundër ish-kryeministrit Berisha.

Në emisionin “Real Story”, Murati tha se Berisha ka peshën e vet në parti dhe nëse vendos të largohet, ai do të ikë si ish-kryeministri Fatos Nano.

“Nuk besoj se Lulzim Basha ka luksin të vendosë kundër Berishës. Ashtu sikundër Nano mori vendim për të ikur, edhe Berisha e vendos vetë nëse do të ikë. Unë nuk mendoj se ikja e Sali Berishës, do të bënte mirë për PD-në. Kryetar i PD është Basha, por Berisha ka peshën e vet.

Basha është lider i ri për shembll edhe Veliaj. Ne jemi një vend që kemi  kryetar parlamenti Gramoz Ruçin. Unë mendoj se Rama e ka përmbushur misionin e tij dhe Veliajt i takon e ardhmja e PS-së”, u shpreh gazetari.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I mituri futet në market dhe vjedh 300 mijë lekë, menaxheri ia mban kasieres (VIDEO)
Prangoset 20 vjeçari në Krujë, shiste drogë në shkolla: Policia i kap kokainë dhe hashash me vete »
Article Logic
Execution time: 0.013701915740967
array(1) { ["section"]=> string(97) "erl-murati-basha-nuk-ka-luksin-te-vendose-kunder-berishes-ai-mund-te-ike-vet-si-fatos-nano-221202" }