Erjon Braçe kthehet në Euroskeptik: Më mirë Shqiptar i asociuar, sesa Evropian vendimmarrës

Publikuar tek: politike, më 13:26 03-09-2015 Erjon Braçe kthehet në Euroskeptik: Më mirë Shqiptar i asociuar, sesa Evropian vendimmarrës Faqja e parë e “Il Manifesto”

Erjon Braçe për herë të parë nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, shpreh euroskepticizmin e tij. Gjithçka ndodhi pasi fotoja e një fëmije buzë detit po bën xhiron e mediave ndërkombëtare dhe rrjeteve sociale.

Braçe ka hedhur faqen e parë të gazetës “Il Manifesto” ku është vendosur foto e fëmijës dhe titulli: “Niete Asilo”, për të shprehur dramën tragjike, të BE dhe të të gjithë emigrantëve.

“Më mirë "Shqiptar i asociuar" se sa "Evropian vendimmarrës"!! Të paktën nuk do rrojmë me brengën e përjetshme të një vendimi të pashembullt për këta fëmijë!! Shqiptarët e dinë mirë seç është kjo dramë, e kanë vuajtur mbi kurriz!!” shkruan Braçe.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010632991790771
array(1) { ["section"]=> string(95) "erjon-brace-kthehet-ne-euroskeptik-me-mire-shqiptar-i-asociuar-sesa-evropian-vendimmarres-19863" }