Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E premte, 24 Mars, 2023

Erjon Braçe akuzohet nga kolegu i tij: E mban veten për ‘burrëëë’ të ndershëm, por shpërdoron taksat

Lajme të ngjashëm

Deputeti Vladimir Kosta ka sulmuar ashpër kolegun e tij, Erjon Braçe, pas replikës që ky i fundit shkëmbeu me kreun e FSHF-së, Armand Dukën.

Kosta shprehet se Braçe në replikë shpreh hapur mllefin ndaj biznesmenëve, ndonëse vet është palë me shpërdoruesit e fondeve publike. Sa i përket Kostës, deputeti po përflitet gjithnjë e më shumë për një afrim me PAA-në e Agron Dukës.

Reagimi i Vladimir Kostës:

Është për të ardhur keq që Braçe në replikën e tij ndaj Armand Dukës shpreh hapur mllefin e tij ndaj biznesmenëve shqiptar….

Ai kërkon ta akuzojë pa asnjë akuzë konkrete….

Armandin e njoh personalisht gjatë punës në tregti dhe është njeriu më korrekt në cdo mardhenie bashkëpunimi shoqërore apo tregetare.

Ndër të tjera theksoj se Braçe , kryetar komisioni të ekonomisë, si një pelivan – politikan që e mban veten për burrëëëëë të “ndershëm “…..!!!!

Unë e akuzoj me fakte se është palë me shperdoruesit e fondeve publike (shih e-mail e dt.11 tetor) …..shpërdorues i taksave të taksapaguesve shqiptarë, për të cilët ai ndjen neveri.

Më shumë