Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Erion Veliaj zyrtarisht të enjten kryebashkiak i Tiranës, ja kalendari i Këshillit Bashkiak

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4ba772b6af06796ca2702f7e63dbaa3c

Këshilli i ri Bashkiak i Tiranës do të zhvillojë të enjten, më 30 korrik në orën 10:00 mbledhjen e parë, ku Erion Veliaj do të konfirmohet si kryebashkiaku i ri i Tiranës, duke zëvendësuar në këtë post kryetarin aktual Lulzim Bashën.

Në njoftimin e shpërndarë nga Sekretariati i Bashkisë janë dhënë informacione për mbledhjen e parë të Këshillit Bashkiak:

1. Zgjedhja e Komisionit te Mandateve.

2. Shqyrtimi dhe miratimi i raportit te Komisionit te Mandateve.

3. Betimi i Keshilltarëve.

4. Zgjedhja e Kryetarit té Keshillit Bashkiak.

5. Zgjedhja e N/Kryetarit te Keshillit Bashkiak.

6. Shpallja e vlefshmerise se mandatit te Kryetarit te Bashkise Tirane dhe betimi.

7. Zgjedhja e anetaréve qe do te perfaqesojne Keshill in Bashkiak ne Keshill in e Qarkut te Tiranes.

Veliaj do të mbajë gjithashtu fjalimin e tij të parë përpara anëtarëve të Këshillit Bashkiak.

veliajKryebashkiak

 

LEXO EDHE:LSI KONFIRMON BRUNILDA PASKALIN SI NENKRYETARE PER BASHKINE E TIRANES

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img