Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Erion Veliaj reagon për ngjarjen e rëndë te xhamia “Dine Hoxha”: Akt që duhet dënuar me forcë, nuk përfaqëson paqe dhe mirësi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar lidhur me sulmin që ndodhi mesditën e sotme në xhaminë “Dine Hoxha” te “Rruga e Kavajës”.

Me anë të një shënimi në Twitter, Veliaj e cilëson këtë një akt të rëndë që duhet dënuar me forcë pasi nuk përfaqëson asnjë shenjë paqeje dhe mirësie.

Kreu i Bashkisë Tiranë i uron të plagosurve shërim të shpejtë, të cilët pas sulmit të Rudolf Nikollit u transportuan në spital, teksa fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën.

Shënimi i Erion Veliajt

Ngjarja e sotme në xhaminë e Rr. së Kavajës është një akt i rëndë, që duhet dënuar me forcë, e nuk përfaqëson asnjë grimë nga fryma e paqes dhe e mirësisë që fal muaji i Shenjtë i Ramazanit. Shërim të shpejtë të plagosurve, të cilët fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img