Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Erion Veliaj publikon VENDIMIN: “Sarajet e Toptanëve” i kalojnë Bashkisë Tiranë, pronarët do marrin 2.5 milionë dollarë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, ka publikuar paraditen e sotme vendimin e Këshillit të Ministrave për kalimin e “Sarajeve të Toptanëve” në pronësi të Bashkisë. Godina do të restaurohet dhe do të përdoret si muze i qytetit që do evokojë traditën dhe historinë diplomatike të tyre.

Referuar dokumenteve që shpërndan Veliaj, thuhet se Bashkia Tiranë do t’i paguajë 2.5 milionë dollarë pronarëve për ndërtesën monument kulture. Dje, Policia Bashkiake rrethoi godinën pasi tashmë ajo është në pronësi të saj, ndërkohë që pronarët kundërshtojnë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img