Erion Veliaj padit këshilltarin: Më shkaktoi dëm moral dhe ekzistencial

Publikuar tek: politike, më 15:19 02-01-2018 Erion Veliaj padit këshilltarin: Më shkaktoi dëm moral dhe ekzistencial

Kryetari i Bashkisë së Tiranës,Erion Veliaj, ka paditur në gjykatë këshilltarin e djathtë Akil Kraja për dëm moral dhe ekzistencial.

Në padinë e Veliajt thuhet se shpifjet e fyerjet e Krajës i kanë shkaktuar turbullim të padrejtë të gjendjes shpirtërore dhe i është cënuar nderi duke i dëmtuar reputacionin dhe imazhin si personazh publik. Lajmin e bën me dije vetë këshilltari demokrat përmes një postimi në facebook:

ÇFARË SHKRUAN AKIL KRAJA

Miremengjes #Tirane!

Deshiroj te ndaj me ju #dhuraten qe sapo morra nga #Veliaj per vitin e ri : thirrje ne #Gjykate me justifikimin qe akuza jone per rritjen arbitrare te cmimit te ujit i ka shkaktuar dem moral dhe turbullim te padrejte te gjendjes shpirterore te tij !!!

Ky eshte nje gjyq politik i paster me qellimin e vetem per te trembur dhe mbytur cdo forme opozitarizmi ne Keshillin Bashkiak Tirane!

dok.png

 dok1.png

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01121187210083
array(1) { ["section"]=> string(77) "erion-veliaj-padit-keshilltarin-me-shkaktoi-dem-moral-dhe-ekzistencial-105169" }