Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Erion Veliaj jep 2 LAJME TË MIRA për socialistët: EXIT POLL-et na nxjerrin fitues, por projeksionet tona tregojnë që janë më shumë se 72 mandate

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, në një deklaratë drejtuar qytetarëve por sidomos mbështetësve të Partisë Socialiste, u dha dy lajme të mira këtyre të fundit.

Lajmi i parë i mirë kishte të bënte me rezultatet e Exit Polleve, për të cilat Veliaj tha se nxjerrin fituese PS-në me 71-72 mandate, ndërsa lajmi i dytë ka të bëjë me projeksionet që ka Partia Socialiste, që tregojnë se kjo forcë politike merr më shumë se 72 mandate.

“Ka qenë një ditë e gjatë, e bukur, frytdhënëse dhe mezi presim ta mbyllim me numërimin e votave.
Lajmi i parë i mirë që morëm, të gjitha EXIT POLL-et na kanë nxjerrë fitues me 71-72 mandate. Lajmi i dytë më i mirë, është që projeksionet tona janë më shumë se 72 mandate. Por si projeksionet e exit polleve, si tonat që janë më shumë se aq, do duhet të presin procesin e numërimit. Dua të falenderoj komisionerët, vëzhguesit dhe patronazhistët, por në finale do duhet të presim përfundimin e numërimit. Duhet të tregojmë durim teksa fitorja në kutittë e votimit të numërohen. Vota është kontratë e shenjtë. Të gjitha sondazhet nxjerrin Partinë Socialiste forcën fituese. Duhet të kemi të qartë numrin e mandateve dhe t’u shtrijmë dorën atyre që na ndihmuan dhe kundërshtarëve tanë”, tha Veliaj.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img