Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Erion Veliaj i përgjigjet Ilir Metës: Ka nostalgji për Tiranën kur ishte qyteti i fuksave të sigurimit (Edi Rama i bën retweet)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i është përgjigjur kryetarit të Partisë së Lirisë, Ilir Meta, i cili mëngjesin e sotëm postoi një foto të Tiranës nga vitet 1980 dhe një të 2021.

Veliaj me ironi shkruan se Meta ka nostalgji për Tiranën, kur ishte qytetari i fuksave të sigurimit.

“Te kesh nostalgji per Tiranen kur ishte qyteti i fuksave te sigurimit, eshte e drejta jote. Por sic te mirpriti ty, ka mirpritur dhe 1milione te tjere!

  1. Foto e Tiranes 1999 kur ishe KM me Sharren tym e flake e gelqeret e Krujes si vello. S’ke asnje ndertese 2021 ne foto! 👎🤮” shkruan Veliaj në postimin e tij në Twitter.

Këtë postim në Tëitter të Veliajt e ka ripostuar edhe kryeministri Edi Rama.

Lexo edhe: Ilir Meta publikon foton të 41 viteve më parë të Tiranës: Koha për t’u zgjuar…

 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img