Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Erion Veliaj flet si ‘socialist’ dhe jo si ‘kryebashkiak’: Arsyeja pse PS fiton është se garon me veten e promovon më të mirët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2c5427beffd845c83fb6299f3b86ec4e

Në kulmin e debatit nën ‘zë’ brenda mazhorancës për ata që konsiderohen ‘rilindas” e për ata që quhen socialist, ka folur edhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj.

Por këtë radhë, jo për punët publike, por pasi ka votuar në qendrën e tij për të zgjedhur delegatët për kongresin e radhës së Partisë Socialiste. Dhe Veliaj ka thënë se do të fitojë gjithmonë, sepse promovon më të mirët, dhe garon me veten.

Deklarata e promovimit të më të mirëve bëhet në një kohë që dy kryetarë bashkish të vendosur nga PS në zgjedhjet ku garoi e vetme në 30 qershor, i kapi ligji i dekriminalizimit, ku njëri dha dorëheqjen dhe tjetri është në kërkim, raporton newsbomb.al.

Shkruan Erion Veliaj:

‘PS është një organizëm aktiv, që rigjenerohet, që lejon garën brenda vetes dhe që promovon më të mirët. Arsyeja pse PS fiton non-stop në këtë qytet, por edhe në të gjithë Shqipërinë, është se stërvitet dhe garon me veten’.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img