Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
21 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Erion Braçes ‘nuk i del inati’ me Bashën, për rripin e sigurimit: Burrë lind, nuk bëhesh! Ai të shet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

99a94bef0c0af366c2e1362fbefb8a2e

Zv.kryeministri Edrion Braçe e nis ditën me një sulm ndaj kreut të PD Lulzim Basha. “Burrë lind, nuk bëhesh”, shkruan Braçe, ndërsa gjithë inatin e ka për daljen e kreut të PD pa rrip sigurimi në makinë.

Zv.kryeministri thotë se Basha nuk mban përgjegjësi për ato që bën, të shet.

Shkruan Erion Braçe:

Te ngasesh makinen  pa patente, nuk eshte njesoj si te gatuash pa ditur!

Qarkullimin ne rruge e rregullon ligji;

Nese shkel ligjin paguan!

Gatimi ne shtepi nuk eshte i tille;

Nese gatuan nje gje te shpifur, thjesht nuk ta ha kush, porosit diku e ha ate.

Por te dyja puqen ne nje pike;

Tek BESIMI!

Besimi vjen nga karakteri!

Ate ose e ke, ose nuk e ke!

Lulzim Basha eshte nje njeri pa karakter!

Cdo gje e ben me sikur, me gjasme, me hile, sic ketu duke “gatuar”!

Por jo vetem kaq, e ben dhe nuk i del per zot, nuk merr pergjegjesi, nuk mban pergjegjesi, te shet!

Burre lind, nuk behesh!

Eshte ceshtje karakteri, jo gjatesie!

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img