Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
53 %
2.6kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Erion Braçe ‘lavde’ për Gjermenin dhe Ulqinin: Në 26 Nëntor, Tina ishte si pakkush në Thumanë; Si Musai, nuk është parë kurrë në politikë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8da3bd3d4771f65fe1718eef9be4bc8d

Elgantina Gjermeni dhe Musa Ulqini, janë dy deputetët e tjerë socialistë të cilët nuk do të kandidojnë në zgjedhjet e 25 prillit. Si gjithë të larguarve dhe atyre që nuk do kandidojnë më, Erion Braçe u ka thurur “lavde” dhe Gjermenit e Ulqinit.

Për Eglantina Gjermenin, Braçe shkruan se në 26 Nëntor kur ra tërmeti, ajo ishte si pakkush në Thumanë, qëndronte dhe qetësonte familjarët e prekur, shkonte sa në një pallat te tjetri.

Ndërkohë, për Musa Ulqinin, zv.kryeministri thotë se ka një jetë e njeh. Ai për Braçen është njëriu që e priti dhe e mësoi në Partinë Socialiste. “Kemi bere beteja bashke, vecanerisht me te veshtiren e mundshme nga 1991-1996, beteje burrash e djemsh te forte, te palekundur ndaj nje rregjimi kriminal e nje krimineli ne krye te tij”, shkruan ndër të tjera Braçe.

Shënimi i plotë i Erion Braçes:

Fuqia e qetesise! Dy miq, dy shoke, dy njerez paqesore, te forte prej qetesise, ndershmerise; te pakorruptueshem!

1. Ne mengjesin e 26 nentorit,  ne #Thumane ishim pak njerez; Por Tina ishte aty, ne zonen e saj,  me njerezit e saj.

E shihja te levizte nga njeri pallat i rrenuar tek tjetri, ndiqte kerkimin e njerezve te shpetuar, qetesonte familjaret, perlotej, por nuk u leshua asnje minut, qendroi; Vijoja ta ndiqja me sy sepse kisha nevoje per fuqine e qetesise se saj, te isha i kthjellet mes nje tragjedie qe te kepuste shpirtin!

Pastaj u ngrit kampi dhe Tina ishte cader me cader, ne guzhine, me gra te tjera e me femije ne nevoje, te semure, pastaj ne shkollat e improvizuara e prane gjithkujt me rrethin e saj te paikologeve qe solli aty per ndihme.

Pastaj ne cdo makine qe merrte e dergonte njerezit ne hotelet mikpritese; Pastaj u takuam serish ne Bubq, perseri shtepi me shtepi me njerezit; Nje vit me rradhe prane tyre edhe tani qe shtepite po ribehen per te gjithe, te forta e te sigurta! Nje deputeti nje here ne jete mund ti ndodhe te perballet me tragjedi te tilla, nje here vetem dhe duhet ta gjej gati;

Tina ishte ne zone, ne detyre, pune, qendroi, e perballoi fizikisht, shpirterisht pertej cdo imagjinate e nenvleresimi burrash; Mirenjohes pafund per sherbimin Tina! Gjithcka qe ndame bashke ne Lushnje, Divjake, Thumane, ne #PARTINESOCIALISTE!

2. Musa Ulqinin kam nje jete qe e njoh;

31 vite bashke besoj!

Me priti ne #PARTINESOCIALISTE,  me mesoi rreth saj, por edhe rreth nderit, ndershmerise, dinjitetit, integritetit; Shpesh nuk e shoh ai qenie njerezore por si nje manual ndershmerie!

Kemi bere beteja bashke, vecanerisht me te veshtiren e mundshme nga 1991-1996, beteje burrash e djemsh te forte, te palekundur ndaj nje rregjimi kriminal e nje krimineli ne krye te tij.

Bashke ishim ne pushtet e bashke serish ne opozite, pa leshuar, duke qendruar.

Te jesh deputet, duhet te jesh si Musa Ulqini, te jesh socialist, duhet te jesh si Musa Ulqini-i ke degjuar te thone keshtu Musa?

Kjo eshte e para! E dyta e me e rendesishmja; Te jesh i pakorruptueshem si Musa Ulqini, modest i madh e me emrin tend perhere, NUK ESHTE PAK KURRE NE POLITIKE! Krenar per ju!

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img