Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Erion Braçe “kapet” me Blendi Fevziun: Thotë që shqiptarët harxhojnë 50% të të ardhurave për ushqim, shyqyr që doli tabela dhe tregoi shifrën e saktë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti socialist Erion Braçe ëhstë “kapur”me gazetarin Blendi Fevziu, pasi ky i fundit tha gjatë një interviste me ministren Belinda Balluku se shqiptarët harxhojnë 50% të të ardhurave për ushqime.

Braçe shkruan “shyqyr që doli tabela”, e cila tregoi se shpenzimet e shqiptarëve për ushqime ishin 41.6% të të ardhurave.

“Pasi thote qe shqiptaret harxhojne 50% te te ardhurave per ushqim, KAZETARI i bindur therret stafin: NXIRR TABELEN! Stafi e nxjerr dhe shifra eshte 41.6%! Shyqyr qe doli Tabela”, shkruan Braçe.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img